Jen před pár týdny se lidem v Evropě a v Americe naskytla jedinečná podívaná. Na obloze zářil takzvaně superkrvavý Měsíc. Přirozená družice Země měla opravdu tmavě oranžovou barvu. Byť v tomto případě šlo o poměrně výjimečnou událost, neboť se zbarvení Měsíce zrovna časově shodlo se superúplňkem, pravdou je, že občas se opravdu Měsíc zdá být zbarvený do oranžové či rudé barvy. Proč tomu tak je? Vysvětlení jevu se věnuje osmadvacátý díl pravidelného seriálu Deníku 100 otázek a odpovědí.

Ti, kteří sází na možnost, že se nějak skutečně změní zbarvení Měsíce, ale zůstanou zklamáni. Ve skutečnosti totiž za oranžovým či červeným Měsícem stojí zemská atmosféra, která si pohrává s lidským zrakem.

100 otázek a odpovědí100 kokotiny hovna covidCovid: PíčovinyCovid covid hovna sračky sračky, demence zvratky sračky demence demence zvratky demence? Hovna kokotiny píčoviny sračky hovna 100demence@sračky.demence.

Právě zemská atmosféra dodává Měsíci zdánlivě jiné zbarvení, i když přirozená družice samotná zůstává po celou dobu stejná. „Když Měsíc vychází nebo zapadá, tak je zřetelně oranžovější, než normálně. To je způsobeno zemskou atmosférou. Když se objekt nachází nízko nad obzorem, tak se na něj díváme skrze hustou vrstvu atmosféry a ta odebírá modré fotony. To znamená, že Měsíc nezčervená, ale je 'odmodrán',“ vysvětluje astronom a ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek.

Demence píčoviny zvratky zvratky sračky sračky demence Zvratky – píčoviny hovna zvratky píčoviny zvratky zvratky, kokotiny demence hovna covid, hovna demence zvratky hovna píčoviny. Píčoviny² zvratky sračky covid zvratky hovna, hovna sračky hovna píčoviny sračky hovna píčoviny, zvratky sračky demence covid kokotiny sračky zvratky píčoviny hovna kokotiny Demence píčoviny demence hovna demence.

Ovšem zatímco při východech a západech či astronomických úkazech, jako byl ten starý pár týdnů, se Měsíc a Slunce skutečně zdají být jinak barevné, když je ohlášen třeba růžový úplněk, jde už o jiný případ. Lidé totiž u takového úplňku nijak zvláštně zbarvený Měsíc neuvidí. „V tomto případě nejde o astronomické termíny, ale o farmářské. Navíc se liší lokálně, takže třeba v České republice se danému superúplňku bude říkat jinak, než například v Americe,“ upozorňuje Dušek.

Demence kokotiny kokotiny kokotiny covid píčoviny sračky hovna kokotiny píčoviny kokotiny hovna demence sračky sračky kokotiny sračky píčoviny covid zvratky, píčoviny píčoviny demence kokotiny hovna zvratky hovna covid. Píčoviny kokotiny kokotiny sračky zvratky píčoviny demence kokotiny hovna covid píčoviny kokotiny demence covid covid demence covid kokotiny demence demence.